Serbia idzie polską drogą

Nikola Grbić (fot. serbska federacja - http://www.ossrb.org/

Nikola Grbić (fot. serbska federacja – http://www.ossrb.org/

Nikola Grbić trenerem reprezentacji Serbii. Legendarny siatkarz poprowadzi drużynę narodową po tym, jak z tego stanowiska po mistrzostwach świata w Polsce zrezygnował Igor Kolaković.

Wygląda zatem na to, że Serbowie idą polską drogą i na trenera wybrali faceta, który jeszcze niedawno sam był gwiazdą na boisku. 41-letni Grbić w kwietniu ubiegłego roku był nadal czynnym zawodnikiem, rozgrywającym Zenitu Kazań, a ostatnio pracował – już jako szkoleniowiec – we włoskiej Perugii. W sumie – cztery miesiące.

Tak jak i u nas było w przypadku Stephane’a Antigi, tak w Serbii w przypadku Grbicia, media powątpiewają, czy poradzi sobie z tak trudnym zadaniem, a przecież oczekiwania i aspiracje są spore.

– Jestem oczywiście bardzo zadowolony, że zostałem zaproszony do prowadzenia reprezentacji Serbii. To dla mnie wielki zaszczyt, zwłaszcza że do tej pory krótko pracowałem na trenereskiej ławce. To duży honor i zobowiązanie – cytuje Grbicia oficjalna strona Serbskiego Związku Piłki Siatkowej.

SERBIA – sylwetka męskiej reprezentacji (KLIKNIJ)

Trudno nam tu wymienić jego wszystki zawodnicze sukcesy. Najważniejsze to mistrzostwo olimpijskie z Sydney (2000) oraz brąz w Atlancie (1996), a także brąz mistrzostw świata we Włoszech (2010). Grbić to także czterokrotny finalista Ligi Światowej (2003, 2005, 2008, 2009), ale nigdy nie wygrał tych rozgrywek. Może uda mu się to jako trenerowi?


Komentuj na Facebooku

comments