Skowrońska już z Impelem

Ile zarabia Katarzyna Skowrońska? (fot. CEV)

Katarzyna Skowrońska tylko tydzień będzie trenować z Impelem. Potem startuje liga (fot. CEV)

Dzisiaj Katarzyna Skowrońska i niemiecka libero Lenka Durr dołączą do koleżanek z Impela Wrocław. Tym samym wrocławianki nareszcie będą trenowały w komplecie. Na tydzień przed startem Orlen Ligi.

Obie siatkarki właściwie całe lato przebywały na zgrupowaniach swoich reprezentacji narodowych, obie są w nich ważnym ogniwem. Po ostatnim meczu mistrzostw Europy miały ledwie kilka dni wolnego i już wracają do treningów. Tym razem klubowym.

We wtorek pierwszy raz na zajęciach pojawiła się czeska przyjmująca Andrea Kossanyiova. 22-latka także przebywała do tej pory z kadrą, chociaż akurat ona grała mniej.

Tydzień temu do Impela dołączyły dwie inne zawodniczki – Amerykanka Kristin Hildebrand oraz Włoszka Carolina Costagrande, która nie grała na mistrzostwach Europy, bo miejsca w kadrze nie znalazł dla niej opiekun reprezentacji Italii Marco Bonitta.

CZYTAJ TEŻ – Horror, wojna, zwycięstwo! Polska pokonała Białoruś

W związku z tym, że w środę pierwszy raz będzie ze sobą cała drużyna, to zaplanowano krótkie spotkanie powitalne. Zakładamy, że wpadną na nie prezesi klubu.

Wrocławianki w miniony czwartek wróciły ze Szczecina, gdzie przez trzy dni trenowały z Chemikiem Police. Wcześniej mistrz Polski był we Wrocławiu. Nicola Negro i Giuseppe Cuccarini nie mieli w ostatnim czasie do dyspozycji wszystkich swoich zawodniczek (aż sześć „Chemiczek” grało w reprezentacji Polski (!), a na dodatek Anna Werblińska wróciła z kontuzją kolana, chociaż podobno niegroźną) i postanowili, że wspólne zajęcia pomogą przećwiczyć trochę taktyki. Były więc mecze, ale z dorzucanymi na siatkę piłkami, by powtórzyć konkretne elementy. Wcześniej Impel trenował z klubami z Mysłowic (I liga) i z Dąbrowy Górniczej.

Weekend był wolny. Skorzystał z tego Nicola Negro, który wybrał się do Rotterdamu na finały mistrzostw Europy. Siatkarki do treningów wróciły w poniedziałek i teraz już bez żadnej przerwy będą przygotowywały się do inauguracji ligi, która już za tydzień. W czwartek (15.10, godz. 17.30) Impel Wrocław podejmie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Wcześniej Impelki czeka jeszcze poważny sprawdzian na turnieju w Szamotułach. Po pierwsze – zagrają tam pierwszy raz w pełnym składzie, po drugie – rywale będą mocni. AGEL Prostejow (Czechy) i Dresdner SC (Niemcy) to regularni uczestnicy Ligi Mistrzyń. Do tego zawsze groźny Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

Turniej w Szamotułach 2015 – SGB Samsung SuperCup 2015

Piątek – 09.10.2015 r.
Godz. 16.00; VK AGEL Prostejov – Drezdner SC
Godz. 17.30 Uroczyste Rozpoczęcie Turnieju
Godz. 18.30 IMPEL Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza

Sobota – 10.10.2015 r.
Godz. 16.00; Drezdner SC – MKS Dąbrowa Górnicza
Godz. 18.00; VK AGEL Prostejov – IMPEL Wrocław

Niedziela – 11.10.2015r
Godz. 11.00; MKS Dąbrowa Górnicza – VK AGEL Prostejov
Godz. 13.00; IMPEL Wrocław – Drezdner SC


Komentuj na Facebooku

comments