LM: Historyczna wygrana? [VIDEO]

Telecom Baku – Impel TRANSMISJA LIVE od godz. 14 w Polsacie Sport

Telecom Baku – Impel TRANSMISJA LIVE od godz. 14 w Polsacie Sport. To może być historyczny dzień dla Impela Wrocław. Otóż właśnie w czwartek, 29.10 może odnieść pierwsze w historii klubu zwycięstwo w Lidze Mistrzyń. W ten oto prosty sposób serię meczów słabych i bardzo słabych w tych rozgrywkach w ubiegłym roku mogą przelać na całkiem dobry wynik w rywalizacji 2015/2016. Bo awans z grupy, to wydaje się celem minimum.

Trudne dni czekają wrocławianki, ale to właśnie jest ten czas, który pokaże ich klasę. W czwartek grają w Baku w Lidze Mistrzyń, potem lecą od razu do Szczecina na sobotni mecz o fotel lidera Orlen Ligi z Chemikiem Police, by już w środę podejmować w Orbicie Atom Trefl Sopot. Lekko nie będzie.

Zaryzykujemy stwierdzenie, że ze sportowego punktu widzenia potyczka z Telecomem Baku (godz. 14, Polsat Sport) jest wyzwaniem najłatwiejszym. Zacznijmy jednak od tego, aby wyjaśnić, co to jest za drużyna i skąd się wzięła. Otóż Telecom to mistrz Azerbejdżanu, który jeszcze do poprzedniego sezonu grał pod nazwą Rabita Baku i siedem razy z rzędu zdobywał mistrzostwo kraju. W poprzednich latach w zespole tym grały gwiazdy światowego formatu, w tym Katarzyna Skowrońska-Dolata, która Baku na Wrocław zamieniła minionego lata. Była kasa, to były i wyniki oraz znane nazwiska w składzie, ale bywało i tak, że w kadrze zgłoszonej do Ligi Mistrzyń nie było ani jednaj Azerki. No ale kto bogatemu zabroni?
Telecom Baku – Impel TRANSMISJA LIVE Polsat Sport, godz. 14

Pieniądze się jednak skończyły i mogło zdarzyć się tak, że Rabita przestałaby istnieć. Znalazł się jednak sponsor i pieniądze, by jakoś zamknąć skład, chociaż jest on tylko namiastką all-stars z lat poprzednich. Gdy tak przeglądaliśmy skład, to doprawdy trudno nam wskazać wielkie nazwiska, a polskim fanom siatkówki najbardziej kojarzyć się będzie zapewne Czeszka Lucie Muhlsteinova, która przez lata grała w naszej lidze. Ze składu z ubiegłego roku zostało niewiele – m.in. Kubanka Ana Yilian Cleger Abel.

Za największą gwiazdę Telecomu znać musimy… trenera. Serb Zoraj Gajić to jeden z bardziej utytułowanych trenerów ostatnich dwóch dekad. W 1996 roku z reprezentacją Jugosławii na igrzyskach olimpijskich w Atlancie zdobył brązowy medal, a cztery lata później z Sydney przywiózł złoto. W 1998 roku został wicemistrzem świata. Ostatni poważny sukces zanotował 14 lat temu w Czechach, gdzie Jugosławia została mistrzem Europy. Z Rabitą/Telecomem pracuje od kilku lat. Na arenie międzynarodowej wywalczył w tym czasie klubowe mistrzostwo świata (2011) oraz drugie miejsce w Lidze Mistrzyń (2013).
Telecom Baku – Impel TRANSMISJA LIVE Polsat Sport, godz. 14

Na tym tle skład Impela wygląda bardzo dobrze. Trenera ma młodszego i mniej doświadczonego, ale już na boisku będą grały siatkarki, które mają za sobą po kilkadziesiąt meczów w europejskich pucharach: Skowrońska, Costagrande, Durr…

Na co trzeba uważać w Baku? Katarzyna Skowrońska przestrzega przed sędziami, którzy na wschodzie – na Kaukazie czy w Turcji – faktycznie mają tendencję do podejmowania dziwnych decyzji. Trzeba zatem dawać im jak najmniej możliwości do pomyłki i wygrywać sety wyraźnie.
Telecom Baku – Impel TRANSMISJA LIVE Polsat Sport, godz. 14

Impel do Azerbejdżanu przyleciał już we wtorek – by był czas na aklimatyzację, odpoczynek, pogodzenie się z trzygodzinną różnicą czasu. – Szkoda, że tak ważne mecze rozgrywamy tak wcześnie – mówi Nicola Negro. – Drużyna w komplecie jest ze sobą zaledwie od trzech tygodni, ale postaramy się zaprezentować na boisku najlepszą siatkówkę, jaką możemy w tym momencie – stwierdza Włoch, któremu trudno zrozumieć jak to jest możliwe, że jego drużyna tak arcyważny mecz z Chemikiem zagra ledwie 48 godziny po wizycie w Baku. Telecom Baku – Impel TRANSMISJA LIVE Polsat Sport, godz. 14

– Zagramy w z Policami tylko 48 godzin po meczu w Baku, po długiej, trwającej 16 godzin podróży i trzygodzinnej różnicy czasowej. Jest coś w tym nienormalnego, ale wierzę, że nie było innego sposobu na ułożenie terminarzu gier – stwierdza, a my dodamy, że to jest zwyczajnie nienormalne, bo Chemik swój mecz w LM zagrał w środę i to jeszcze u siebie (pokonał 3:0 czeski Agel Prościejów).

Po meczu w Baku Impel ma bezpośredni lot do Berlina, skąd autobusem dotrze do Szczecina.

Nasz typ na ten mecz to zwycięstwo Impela.

Typy u buka:
Expekt: 1-3.20; 2-1.30
Betclic: 1-3.20; 2-1.30
bet365: 1-4.00; 2-1.22

YouTube Preview Image

Telecom Baku – Impel TRANSMISJA LIVE

godz. 14, Polsat Sport

LIGA MISTRZYŃ SIATKAREK 2015/2016 – wyniki i tabele


Komentuj na Facebooku

comments