Trener Lebioda zwolniony z Gwardii!

Piotr Lebioda (fot. Facebook)

Piotr Lebioda (fot. Facebook)

Piotr Lebioda miał poprowadzić drużynę do awansu do I ligi. Gwardia odpadła w półfinale, co uniemożliwiło realizację tego celu. W środę klub odwołał szkoleniowca ze stanowiska.

Lebioda jest związany z wrocławską siatkówką od lat. Długo prowadził zespoły młodzieżowe, a w połowie  sezonu 2012/2013 przejął od Ireneusza Kłosa drużynę seniorów. Przed Gwardią postawiono jasny cel – awans do I ligi. Drużyna rewelacyjnie spisywała się w pierwszej rundzie i zajęła pierwsze miejsce. W play-offach przyszło lekkie załamanie formy, ale ostatecznie udało się wejść do półfinału. Niestety w Wałbrzychu wrocławianie przegrali dwa z trzech spotkań i pożegnali się z marzeniami o awansie. Tym samym Piotr Lebioda stracił swoje stanowisko, ale możliwe, że nadal będzie pracował z młodzieżowcami.

Prezes Sekcji Piłki Siatkowej Mężczyzn Klubu Sportowego „Gwardia” we Wrocławiu Mariusz Żebrowski informuje, że z dniem 7 maja 2014 roku Piotr Lebioda został zwolniony z obowiązków trenera pierwszego zespołu. Przyczyną rozstania z dotychczasowym szkoleniowcem były niezadowalające wyniki sportowe osiągnięte przez drużynę Gwardii Wrocław w turnieju półfinałowym o wejście do I ligi mężczyzn. – czytamy na stronie internetowej klubu.

Szczegóły tej sprawy opiszemy w wywiadzie z prezesem Gwardii Wrocław Mariuszem Żebrowskim. Rozmowę opublikujemy wkrótce.


Komentuj na Facebooku

comments