Trophy Tour, marna słit focia z pucharem [ZDJĘCIA]

Będąc w Trójmieście zahaczyliśmy o Trophy Tour, który zawitał na Targ Węglowy w Gdańsku. Musimy przyznać, że ta impreza nas rozczarowuje.

Polska – Iran 3:1. ZOBACZ – tak relacjonowaliśmy NA ŻYWO

Niby wszystko jest na swoim miejscu, ale jakby czegoś brakowało. Są piękne hostessy, jest scena i futurystyczny namiot, oklejony logo mistrzostw świata, a w środku puchar, z którym można zrobić sobie słit focię. Gdy sobie jednak przypomnimy jak po Polsce wędrował puchar piłkarskich mistrzostw Europy, to znów sobie niestety uświadamiamy, jak peryferyjną imprezą są MŚ w siatkówce.

ZOBACZ – Polska – Iran 3:1. ZDJĘCIA z MECZU

Dużo im brakuje, żeby dorównać igrzyskom olimpijskim czy wielkim piłkarskim turniejom. Mamy jednak wrażenie, że mimo wszystko ich wizerunkowi nie pomagają tak jak powinni ludzie odpowiedzialni za promocję. Bo czy nie wyglądałoby lepiej, gdyby taki puchar puścić przez miasto na dachu jakiegoś samochodu, w eskorcie policji, wysłać go do szkół, przedszkoli, pokazać w miastach i wsiach, które mistrzostw nie będą gościły. A może nawet wyeksponować u naszych sąsiadów – w Czechach, Niemczech, w Obwodzie Kaliningradzkim, by i zagraniczny kibice jeszcze bardziej zainteresować nie tylko mistrzostwami, ale i Polską.

Winiarski: Byliśmy sparaliżowani [OPINIE po meczu Polska – Iran 3:1]

Wreszcie – smutny konferansjer i młodzieżowe zespoły na niewielkiej scenie nie ściągną ludzi. Takie mamy czasy, że grać i śpiewać musi prawdziwa gwiazda – Górniak, Steczkowska czy inna Guolec Orkiestra. Niech ona powie z tej sceny, że MŚ to piękna impreza i że ją wspiera, że się doczekać nie może. Jasne – trzeba jej zapłacić, ale gwarantujemy, że wtedy przy namiocie z Pucharem pojawiłoby się nie kilkadziesiąt, a kilkaset osób.

Apelujemy zatem do osób władnych w tej materii – więcej blichtru Panowie! Wtedy i sponsorzy się zaciekawią. Nie trzeba będzie pospiesznie odsprzedawać praw do transmisji TVP.


Komentuj na Facebooku

comments