Victoria PWSZ – Gwardia. Derby ostatniej szansy

Dziś dojdzie w Wałbrzychu do pojedynku miejscowej Victorii PWSZ z Gwardią Wrocław. Gospodarze mają już zapewniony awans do turnieju półfinałowego, o który nadal mocno muszą walczyć wrocławianie.

Obie ekipy znajdują się w skrajnie odmiennych położeniach. Podopieczni Krzysztofa Janczaka grają jak z nut i pozostają niepokonani w w drugiej rundzie fazy zasadniczej. Pomimo zyskania gwarancji występów w dalszej fazie rozgrywek, wałbrzyszanie nie spuszczają z tonu. Udowodnili to w minioną sobotę pokonując 3:2 AZS Zielona Góra. Równie wysoko zawieszą zapewne poprzeczkę Gwardzistom.

Jak wygląda sytuacja w obozie zawodników ze stolicy regionu? Seria trzech kolejnych porażek zapewne wpłynęła negatywnie na morale drużyny. Również tabela nie prezentuje się korzystnie. Gwardia już dawno straciła fotel lidera, a brakuje niewiele, by spadła z drugiego miejsca, które jako ostatnie gwarantuje promocję do turnieju półfinałowego! Różnica dzieląca wrocławian i Zieloną Górę to już tylko trzy punkty i bardzo prawdopodobne, że siatkarze z Grodu Bachusa już dziś zniwelują tą przewagę.

Tak naprawdę ciężko szukać argumentów, które przemówiłyby za zwycięstwem Gwardii w pojedynku z Victorią. Słaba ostatnio forma i dwie przegrane w hali Aqua-Zdrój (odpowiednio 3:1 i 3:0) nie napawają optymizmem. Mecz będzie najważniejszym sprawdzianem formy sportowej i psychicznej podopiecznych Piotra Lebiody. Szans na poprawkę nie będzie, dlatego oblanie tego testu będzie jednoznaczne z końcem marzeń o I lidze.

Agata Udała


Komentuj na Facebooku

comments