W finale MP juniorek bez niespodzianki

fot. P. Górecki PG-FOTO

fot. P. Górecki PG-FOTO

Gedania Gdańsk obroniła mistrzostwo Polski juniorek w siatkówce. W finałowym meczu turnieju rozegranego w Jarosławiu pokonała 3:2 Silesię Volley.

Obie ekipy spotkały się już w fazie grupowej. Wtedy także kibice obejrzeli zacięty pięciosetowy bój, który w opinii ekspertów stał na bardzo wysokim poziomie. Podobnie było w niedzielnym finale.

W pierwszym secie wyrównana walka była tylko do stanu 4:4. Potem Silesia systematycznie powiększała przewagę i ostatecznie wygrała 25:15. Druga partia wyglądała dość podobnie z tym że na korzyść zespołu z Trójmiasta, który już na początku prowadził 4:0 i już do końca kontrolował grę.

Trzecia odsłona i znów zwrot o 180 stopni. Teraz to Silesia już na samym początku zdobyła cztery punkty i pilnowała swojej przewagi, która w pewnym momencie wynosiła już 6 oczek (20:14). Gedania zaczęła co prawda gonić, ale było już za późno. Seta zakończyła kiwką Aleksandra Wieczorek.

W stosunku do poprzednich, czwarta parta była najbardziej wyrównana. Ale od połowy (14:12) obrończynie tytułu zostawiły w tyle przeciwniczki i znów potrzebny był tie-break. Emocje były do samego końca. Gdy na tablicy widniał wynik 11:11 najpierw skutecznie zaatakowała Damaske (niedawna mistrzyni Europy kadetek), a potem Silesia posłała dwie piłki w aut. Strat nie udało się odrobić.

Dla ekipy z Górnego Śląska, to i tak spory sukces. Nas cieszy, że za najlepszą rozgrywającą turnieju uznano wspomnianą wyżej pochodzącą z Dolnego Śląska byłą zawodniczkę MKS-u Świdnica Aleksandrę Wieczorek. Zapewniamy was – wywiadu nam nie odmówi.

Energa Gedania Gdańsk – Silesia Volley Mysłowice 3:2 (15:25, 25:18, 22:25, 25:16, 15:11)
Gedania: Damaske (28), Majkowska (13), Kaczyńska (12), Wójcik (10), Tucholska (9), Gajewska (3), Piotrowska (3), Mras, Krasula, Nowak (L)
Silesia: Szczepańska (20), Szostok (16), Pietrek (10), Pfeifer (9), Baron (8), Świstek (6), Wieczorek (4), Walas (1), Wiewióra, Wajdzik, Szajer (L)
MVP meczu: Magdalena Damaske

Nagrody indywidualne

MVP TURNIEJU: MAGDALENA DAMASKE (ENERGA GEDANIA GDAŃSK)
Najlepiej punktująca: Magdalena Damaske (Energa Gedania Gdańsk)
Najlepiej zagrywająca: Majka Szczepańska (Silesia Volley Mysłowice)
Najlepsza blokująca: Paulina Majkowska (Energa Gedania Gdańsk)
Najlepsza rozgrywająca: Aleksandra Wieczorek (Silesia Volley Mysłowice)
Najlepsza libero: Marta Szajer (Silesia Volley Mysłowice)
Najlepiej atakująca: Katarzyna Szostak (Pałac Bydgoszcz)
Najlepiej przyjmująca: Paulina Głaz (Pałac Bydgoszcz)

JG

Autorem zdjęcia jest fot. P. Górecki PG-FOTO. Fotografia pochodzi o oficjalnego profilu imprezy na Facebooku ZOBACZ


Komentuj na Facebooku

comments