Walka o II ligę: Wygrana MKS-u Świdnica, porażka Złotoryi

Dolnośląskie zespoły zaczęły walkę o II ligę. Dobre wieści napłynęły do nas z Lubska, gdzie pierwszy mecz wygrał MKS Świdnica. Gorzej działo się w Złotoryi.
„3:0 dla nas z Tychami. Ponoć to najmocniejszy przeciwnik :)” – takiego SMS-a dostaliśmy dziś od rozgrywającej MKS-u Świdnica Aleksandry Wieczorek. Jej drużyna rozpoczęła w piątek w Lubsku rywalizacje w półfinałowym turnieju o prawo gry w barażach o II ligę. Oprócz MOSiR-u Tychy (jak wspomnieliśmy w piątek wygrana 3:0 – 25:22, 25:10, 25:21), rywalkami świdniczanek są AZS ŁWSH Żary Lubsko i MKS Zorza Wodzisław Śląski. Do kolejnej fazy awansują dwie najlepsze drużyny.
Przypomnijmy, że dolnośląski w fazie zasadniczej nie straciły nawet seta. Wygraną z Tychami kontynuują tę passę i jest o tyle cenna, że drużyny ze Śląska to zawsze groźni rywale.
W drugim piątkowym meczu tej grupy Wodzisław pokonał Lubsko także 3:0.

W Lublińcu na tych samych zasadach rywalizuje Olimpia Jawor, która co prawda zajęła III miejsce w III lidze, ale zastąpiła wycofaną drużynę Gwardii Wrocław. Jaworzanki pierwszy mecz zagrają w sobotę, bo w ich grupie są tylko trzy drużyny (Poprad Stary Sącz i Victoria Lubliniec).
Gospodarzami jednego z turniejów są zwycięzcy dolnośląskiej III ligi panów KKS Ren-Bud Złotoryja. Niestety swój pierwszy mecz przegrali 1:3 z Głuchołazami. W sobotę zagrają z AZS-em Politechniką Śląską Gliwice a w niedzielę z Międzyrzeczem.
Nie mamy niestety wieści z Rzeszowa. Tam o awans gra Dziekan Milicz. Jego rywale to: LUKS Dobroń, MOSiR Bochnia i gospodarze AKS Strzegom.
Jakub Guder

Komentuj na Facebooku

comments