O nas

wps logoCzym jest „Wrocław przez Siatkę”

Projekt „Wrocław przez Siatkę” (WpS) narodził się jesienią 2010 roku jako pomysł Jakuba Gudera i Tomasza Szuchty – wówczas dziennikarzy Gazety Wrocławskiej. Obaj wspólnie pracowali wcześniej m.in. w portalu dlaStudenta.pl oraz we wrocławskim biurze prasowym mistrzostw Europy siatkarek w 2009 roku pod okiem Wojciecha Koerbera, szefa sportu we „Wrocławskiej”.

Początkowo platformą serwisu był blogger.com – popularna platforma blogowa. W marcu 2013 roku cały serwis zyskał domenę wroclawprzezsiatkw.pl, został oparty na WordPressie i dostał nową szatę graficzną. Wszystko własnymi siłami, bez firm zewnętrznych.

W założeniu Wrocław przez Siatkę ma traktować o dolnośląskiej siatkówce. Bez nacisku na wyniki (które znaleźć można wszędzie), ale raczej na newsy, opinie, ciekawe rozmowy, teksty o historii, wynajdywanie lokalnych sukcesów – małych i większych. WpS chce też od czasu do czasu spojrzeć na wydarzenia reprezentacyjnej czy światowej siatkówki, ale tak, by zawsze było to spojrzenie inne.

Dzielimy się wszystkim

„Wrocław przez Siatkę” nie jest (póki co) inicjatywą komercyjną. Dlatego ze wszystkich materiałów tekstowych można korzystać z jednym zaznaczeniem – wyraźnym podaniem źródła.

Podziękowania

Jackowi Świtoniowi – za wykonanie logo; Krzysztofowi Zychowi – za konsultacje przy tworzeniu strony wroclawprzezsiatke.pl. Dzięki.

KONTAKT

Najlepiej mail: wroclawprzezsiatke@gmail.com

ZDJĘCIE NA STRONIE GŁÓWNEJ W TLE – autor: Kuba Atys dla PKN Orlen (nadesłane materiały prasowe)

Redaktor naczelny

jaJakub Guder (ur. 1985 w Sycowie – KLIKNIJ) – od 2009 roku dziennikarz sportowy Gazety Wrocławskiej (z przerwą na dział internetu). Wcześniej m.in.współpracownik Strefy Siatkówki i szef działu ‚studia’ w portalu dlaStudenta.pl. Obecnie zajmuje się głównie piłkarskim Śląskiem Wrocław. Korespondent z Euro 2012, pracownik biura prasowego w Hali Stulecia podczas mistrzostw Europy siatkarek 2009 oraz mistrzostw świata siatkarzy 2014. Krótko zaliczył Mundial w RPA w 2010 roku.

NASZE STATYSTYKI – STYCZEŃ 2014

Styczeń 2014 to ponad 15 tys. unikalnych użytkowników na Wrocław przez Siatkę, ponad 16,5 tys. wizyt oraz blisko 34 tys. odsłon.

W rankingu Stat24.com WpS na koniec stycznia zajmował 22. miejsce wśród stron internetowych poświęconych sportowi (na 9 tys.) oraz 6. jeśli chodzi o ‚dyscypliny drużynowe’.

 

JG

Dodaj komentarz